Rainbow page separator

S návrhem sportovní haly se mohou lidé seznámit na webu města

Neděle, 19. Listopad 2017

Nové Město na Moravě / Kompletní projektovou dokumentaci na stavbu sportovní haly má již k dispozici novoměstská radnice; vydáno je také stavební povolení. S tím, jak by měla hala vypadat, se mohou lidé seznámit na webových stránkách města.
Hala je koncipovaná s oddělením „čisté“ a „špinavé“ zóny – čistá zahrnuje šatny, pomocné prostory a sportovní plochu, špinavou zónu tvoří tribuny pro diváky a vstupní prostor pro sportovce. Volná hrací výška je navržená osm metrů, přičemž pro pořádání národních soutěží je dostatečná výška sedm metrů a nepředpokládá se využití pro mezinárodní klání. Velikost hrací plochy činí 40 x 20 metrů, což umožňuje provozovat volejbal, házenou, florbal, futsal a další sporty, jako je třeba košíková, gymnastika a podobně.
Diváci se mohou těšit na zvýšenou tribunu s přístupem odděleným od sportovců. Navrženy jsou tři řady pro přibližně 130 diváků. Chybět nebude ani dříve diskutovaná lezecká stěna – u severovýchodní stěny haly byla navržena stěna o šířce 20 metrů a výšce dvanáct metrů.