Rainbow page separator

Sdružení Krajina startuje na Startovači, jde jim o Hrnečnici

Neděle, 1. Září 2019

Počítky / Podpořit plány Sdružení Krajina ohledně jeho snahy vytvořit domovy pro brouky, ještěrky, ptáky a netopýry v přírodní učebně Hrnečnice u Nového Města je nyní možné prostřednictvím takzvaného Startovače. Plány na doplnění tohoto kousku přírody o broukoviště, plazník, hmyzí hotel, ptačí a netopýří budky podpořila novoměstská radnice, ale tyto peníze stačit nebudou. Sdružení se proto obrací s prosbou o podporu na veřejnost. Příspěvky mohou příznivci ochrany přírody posílat přes portál startovač.cz, kde najdou výzvu pod názvem Pro šťastnější děti, žáby a brouky. „Nové tůně, které jsme v Hrnečnici vybudovali, si velmi rychle našli žáby, čolci a různé druhy vodního hmyzu. Rádi bychom na tomto místě podpořili i další druhy živočichů, rozhodli jsme se tedy, že požádáme veřejnost o finanční podporu k dotvoření přírodní učebny. Ti, kdo mají zájem přispět, mohou na startovači zvolit výši své podpory a dle této dostanou za svůj dobrý skutek odměnu,“ sdělila Kateřina Marečková ze Sdružení Krajina.
„O podporu prostřednictvím crowdfundingu žádáme lidi poprvé, doufáme, že se podaří oslovit dostatečný počet přispěvatelů, aby se podařilo projekt zrealizovat. Věříme, že nutnost chránit přírodu kolem nás a aktivně se do ní zapojovat, cítí čím dál více lidí,“ dodala Marečková.
O Hrnečnici se členové Sdružení Krajina starají od roku 2013, kdy vyřezali náletové keře, kterými bylo místo zarostlé, vytvořili několik tůní pro obojživelníky a začali lokalitu pravidelně kosit. Místo využívají žáci z ekotýmu první základní školy z Nového Města jako přírodní učebnu.