Rainbow page separator

Sečení travnatých ploch letos zajistí nové technické služby

Středa, 12. Květen 2021

Žďár nad Sázavou / Také sečení veřejné zeleně si v letošním roce přibraly loni vzniklé technické služby spadající pod žďárskou firmu SATT. Divize technických služeb ve firmě, v níž žďárská radnice vlastní sto procent akcií, byla založena s cílem zajistit zlepšení managementu zakázek a služeb, dispečerskou službu a obecně rychlejší reakce. Loni v létě začaly technické služby zajišťovat nejdříve údržbu zeleně ve městě mimo sečení, poté i údržbu místních komunikací.
V předchozích letech byly se sečením veřejné zeleně problémy, a to poté, co žďárská radnice v roce 2016 vybrala za dodavatele pražskou společnost GFP service. Na tu se vzápětí snesla mohutná kritika ze strany obyvatel, neboť firma byla neustále v časovém skluzu, nedisponovala dostatkem techniky ani zaměstnanců. Za nesplnění smluvních podmínek opakovaně zaplatila několik pokut, načež v roce 2018 došlo na ukončení smluvního vztahu. Poté bylo sečení zajišťováno prostřednictvím firmy Josefa Řádka z Ostrova nad Oslavou.
Do budoucna se počítá s rozšířením působnosti nových technických služeb například také na správu veřejného osvětlení, technickou správu budov města či správu dětských hřišť a městského mobiliáře. Tímto způsobem hodlá radnice navázat na činnost technických služeb města, které zanikly v 90. letech.