Rainbow page separator

Sečení trávy v letošním roce začalo již po polovině dubna

Čtvrtek, 10. května 2018

Žďár nad Sázavou / Plán sečení zelených ploch ve městě zveřejnila žďárská radnice. Letos bylo sečení zahájeno již 18. dubna a provádí jej stejně jako loni společnost GFP service. Na tu se v průběhu minulého roku snesla vlna kritiky, neboť byla neustále v časovém skluzu a za nesplnění smluvních podmínek opakovaně platila pokutu v řádu desetitisíců korun. Společnost v roce 2016 zvítězila ve výběrovém řízení na nového dodavatele sečení městské zeleně, ke kterému žďárská radnice přistoupila z důvodu prověření tržní ceny.
Po přípravě ploch pro pouť přijdou v následujících dvou týdnech na řadu průjezdní úseky, centrum, okolí divadla, poté dětská hřiště, Farská humna, park „U Ivana“, okolí Domu kultury, centrálního parkoviště, atria za obchodními domy, městského úřadu a sídliště Stalingrad.
Nejčetnější seče – I. intenzitní třída údržby, kdy se počítá s posekáním trávy minimálně sedmkrát za rok, jsou požadovány v centru Žďáru a okolí divadla, pětkrát do roka by měli sekáči stihnout posekat trávu na dětských hřištích, Farských humnech, v parku „U Ivana“, kolem Lidlu, Domu kultury, centrálního parkoviště, atria za obchodními domy, u polikliniky, městského úřadu, kina, v ulici 1. máje a kolem hlavních komunikací.
Tři seče do roka připadají na lokality Stalingrad, U Průmyslovky, Přednádraží, Libušín, Klafar, Klášter, Vysočany, Vodojem, Purkyňova ulice, U Táferny, Lučiny, Barákova, Komenského, Dr. Drože, U jezu a ulice Malá. Nejnižší intenzitní třída, čtyřka, tedy sečení dvakrát do roka, pak platí pro okolí cyklostezek, hájek v Chelčického ulici, Jamskou ulici a zelené plochy v průmyslové zóně, okolí Zelené hory, plochy kolem garáží a trávníky v místních částech města Stržanov, Veselíčko a Radonín.