Rainbow page separator

Školou prostoupila vůně čokolády a medu

Úterý, 20. Únor 2018

Žďár nad Sázavou / Opojná vůně čokolády a medu se nesla nejen budovou školy, ale hlavně školním masérským salonem. Žáci 2. a 3. ročníku učebního oboru rekondiční a sportovní masér si na vlastní kůži prošli čokoládovým a medovým potěšením. Lektorka kurzu, paní Jana Kubíková, zasvětila žáky do tajů netradičních forem masáží a rozšířila tak jejich dovednosti.

Celý učební den probíhal ve velmi příjemné atmosféře a po jeho ukončení žáci obdrželi Certifikát o úspěšném absolvování kurzu. Skutečnost, že si účastníci kurzu mohou na vlastní kůži vyzkoušet blahodárné účinky obou masáží, a to nejen po stránce fyzické, ale i smyslové, je neopakovatelným zážitkem.

 

Cílem oboru, kterému se na naší škole již čtvrtým rokem věnujeme, je podpora žáků ve směru zdravotnickém i relaxačním. Snažíme se rozšířit jejich uplatnění na trhu práce a dát prostor pro svobodné rozhodnutí, který směr pro ně bude v budoucnu tím nejlepším. Zážitkový den zdaleka nebyl jediným, který škola pro své žáky pořádá. Například rehabilitační cvičení „Spirální stabilizace páteře“, které proběhlo v loňském roce, se mohlo pro některé stát odrazovým můstkem budoucí profese cvičitelů, terapeutů či na základě nástavbových kurzů i školitelů.

A co chystáme do budoucna? Třeba kurz „Dornovy metody“ pod vedením mezinárodních lektorů, či kurz „Reflexní terapie“ pod vedením odborníků, kteří patří ke špičce ve svém oboru. A když se zeptáte našich žáků? Jednoznačně nejoblíbenějším je kurz „Tejpování“. Cíl našeho snažení je jednoznačný. Chtěli bychom, aby z naší školy odcházeli spokojení absolventi s pocitem, že je škola na jejich profesní dráhu skutečně připravila.

Jana Vomáčková, učitelka odborného výcviku, 16. 2. 2018
Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou s.r.o.