Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, prezentace, školy
Rainbow page separator

Školy se budou ve Žďáře prezentovat už po sedmnácté

Pátek, 9. Listopad 2012

Žďár nad Sázavou / Už posedmnácté se ve žďárském Domě kultury uskuteční Festival vzdělávání. Letos se odehraje ve čtvrtek 15. listopadu od 8 do 17 hodin. Přehlídka vzdělávacích možností, které nabízejí především žákům 7. až 9. tříd základních škol rozhodujících se o svém budoucím povolání zejména učňovské a střední školy, má Žďáře dlouholetou tradici. I v letošním roce tak vstupní prostory a hlavní sál Domu kultury obsadí prezentační stánky téměř sedmi desítek středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a dalších vzdělávacích institucí, u kterých se mohou zájemci dozvědět, co studium v té které škole obnáší. „Žďárský Festival vzdělávání patří rozsahem svojí nabídky k největším akcím tohoto typu v republice,“ uvedla za pořadatele ředitelka organizace Kultura Žďár nad Sázavou Marcela Lorencová.

Na festival se pravidelně sjíždějí žáci základních škol nejenom ze žďárského okresu. Stejně na to jsou i vzdělávací zařízení, která se na akci představují. Nezřídka mají sídlo nejenom mimo žďárský okres, ale i mimo Kraj Vysočina, což potvrzuje věhlas akce.

K návštěvnicky nejatraktivnějším částem programu patří bezesporu praktické ukázky dovedností učňů – například v učebních oborech kuchař, cukrář, barman nebo kadeřník. Pozornost zaručeně vzbuzují i funkční modely, jež zkonstruovali studenti technických škol, a řada dalších ukázek.

Součástí nabídky jednotlivých škol jsou ve většině případů i možnosti následného pracovního uplatnění absolventa vzdělávacího zařízení. (zp)