Rainbow page separator

Slunohraní letos opět rozezní Nové Město

Pondělí, 16. Březen 2015

Nové Město na Moravě / Program na červencové Novoměstské Slunohraní nyní připravují jeho pořadatelé. Hudební akce se v letošním roce uskuteční už po šesté.

Při prvním ze tří koncertů 8. července vystoupí jazzová zpěvačka Melanie Scholtz z Jihoafrické republiky, kterou doprovodí trojice českých jazzmenů. Chybět v Novém Městě nebude ani česká houslistka a zpěvačka Iva Bittová. Přijede ve čtvrtek 9. července a v průběhu workshopu s muzikanty připraví také společnou skladbu pro večerní koncert. Ke spolupráci se rozhodla přizvat rovněž Janáčkovo kvarteto, takže publikum čeká unikátní souhra. Janáčkovu kvartetu bude patřit i první část závěrečného koncertu, který je na programu 10. července. Druhá polovina bude věnována Letnímu orchestru, který vytvoří všichni účastníci hudebních kurzů. S cimbalistkou Barborou Jagošovou připraví symfonii pro cimbál a orchestr nazvanou Malované na cimbál z dílny Dalibora Štrunce.

Hudební akce se zčásti uskuteční na nádvoří Horácké galerie, částečně před její branou i v sousedním parku.
V současné době se Novoměstské Slunohraní dostalo do finále 11. ročníku soutěže Kraje Vysočina Zlatá jeřabina v kategorii Kulturní aktivita. Hlasovat lze buď elektronicky na http://extranet.kr-vysocina.cz/zlata-jerabina/, anebo prostřednictvím formuláře ze zpravodaje Kraje Vysočina.