Rainbow page separator

Slunohraní přichystalo výjimečný program. Kromě Janáčkova kvarteta vystoupí Iva Bittová i Melanie Scholtz.

Úterý, 10. Březen 2015

Janáčkovo kvarteto

Novoměstské Slunohraní přináší každoročně hudbou nabitý program, a to jak pro účastníky týdenního smyčcového workshopu, tak i pro obyvatele Nového Města na Moravě, okolí a turisty z různých dalších míst. Oba programy se prolínají po tři večery, v podobě koncertů na nádvoří Horácké galerie.

Janáčkovo kvartetoTradičním hostem Novoměstského Slunohraní je Janáčkovo kvarteto. Jeho členové tvoří lektorský tým pro hraní v kvartetech. Přízeň novoměstského publika si Janáčkovo kvarteto získalo hned svým prvním vystoupením v roce 2010 a od té doby je slavnostní závěrečný koncert vždy více a více obsazen. Letos můžete tyto umělce uslyšet 10.7. v první části večera. Druhá část pak bude patřit Letnímu orchestru, který vytvoří všichni účastníci hudebních kurzů a který, pod taktovkou Richarda Kružíka, letos připraví skutečnou hudební lahůdku. Koncertní symfonii pro cimbál a orchestr „Malované na cimbál“ z dílny Dalibora Štrunce zahraje mladá, velmi talentovaná cimbalistka, Barbora Jagošová.IvaBittová


Skvělou zprávou jak pro hudebníky, tak pro návštěvníky koncertů, je letošní účast výjimečné české houslistky a zpěvačky Ivy Bittové. Do Nového Města na Moravě přijede ve čtvrtek 9.7. už v ranních hodinách. S muzikanty stráví celý den a v průběhu kreativního workshopu s nimi připraví také společnou skladbu pro večerní koncert. Iva Bittová se rozhodla přizvat na podium ke spolupráci také Janáčkovo kvarteto, publikum tak bude svědkem zcela unikátního koncertu.

Melanie ScholtzTrojici koncertů otevře 8.7. ve 20:30 svým okouzlujícím hlasem jazzová zpěvačka Melanie Scholtz. Sluncem prosycenou energii přiveze až z Jihoafrické republiky, vystoupí za doprovodu tria českých jazzmenů.
Pořadatelé si i pro letošní rok objednali krásné počasí a pohodovou letní atmosféru plnou hudby. Můžete se těšit nejen na koncerty na nádvoří, ale také na malou kavárnu před branou Horácké galerie, na krátká hudební vystoupení kurzistů v parku i na tradiční závěr s plovoucími lampionky v kašně. Díky podpoře partnerů, kterými jsou Horácká galerie, novoměstská ZUŠ, Novoměstská kulturní zařízení a především novoměstská radnice, se tak může Nové Město na Moravě stát opět hostitelem vzácného kulturního setkání, které dokáže lidská srdce naplnit nekonečnou radostí z hudby.

Kontakt: Vlasta Piskačová, 606 600 296, piskacova@slunohrani.cz
www.slunohrani.cz