Rainbow page separator

Sobotní dopravu do centra Žďáru zajistí autobusy

Pátek, 5. června 2015

Den Žďáru 2015

Žďár nad Sázavou / Dvě speciální autobusové linky společnosti Zdar budou v sobotu – o Dni Žďáru – projíždět městem. Lidé se tímto způsobem budou moci dopravit do centra dění – na náměstí Republiky, které bude jinak pro motorovou dopravu uzavřeno. Uzavírka potrvá od 6 do 23 hodin. Náměstí, kde se odehrají kulturní akce, bude neprůjezdné od světelné křižovatky s ulicí Žižkova, Neumannova a Dolní po křižovatku s místní komunikací k divadlu proti Vesně, a to v délce 600 metrů. „Upozorňujeme řidiče motorových vozidel, že zákaz je platný již od půlnoci, a je tedy nutné, aby od šesti hodin na náměstí Republiky již žádná motorová vozidla neparkovala. V opačném případě bude hrozit jejich odtah, nebo znemožněný odjezd vozidla z náměstí Republiky až do večerních hodin,“ sdělil vedoucí žďárské městské policie Martin Kunc.

Doprava historickým autobusem bude pro zájemce zdarma, a to na trase Havlíčkovo náměstí, zastávka MHD u České spořitelny, Klafar se zastávkou u orlovny, zastávky Strojírenská u mostu, Strojírenská u Hajčmanů, autobusové nádraží, Jihlavská ZDAR a Horní až na Havlíčkovo náměstí.
Jízdy speciálních linek začínají o půl desáté a končí v půl deváté večer, intervaly jsou hodinové. Lidé se mohou těšit i na dopravu předváděcím autobusem SOR NB CNG na zemní plyn. Tento autobus bude jezdit na trase Havlíčkovo náměstí – Bezručova stadion – Bezručova U Pily – zámek – Tokoz – Pilská nádrž – Tokoz – zámek – Bezručova U pily – Bezručova stadion – Wonkova – Studentská – Neumannova – Novoměstská Horní – Havlíčkovo náměstí. Začátek jízd bude o půl desáté, poslední pasažéři nastoupí v půl jedenácté večer, intervaly jsou taktéž hodinové.