Rainbow page separator

Sportovkyně chtěla na pojistce získat přes 200 tisíc

Sobota, 23. Duben 2016

Žďár nad Sázavou / Případ pojistného podvodu, kterého se dopustila mladá florbalistka ve snaze vyinkasovat přes dvě stě tisíc korun za neexistující úraz a trvalé následky po něm, objasnili žďárští kriminalisté. „V souvislosti s tím zahájili trestní stíhání pětadvacetileté ženy a sedmačtyřicetiletého muže. Ženu kriminalisté obvinili z přečinu pojistného podvodu. Muž je obviněn z pomoci k přečinu pojistného podvodu. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.
Žďárští kriminalisté se případem začali zabývat na základě trestního oznámení pojišťovny, která prováděla vlastní šetření pojistné události. „Jednalo se o úraz pravého hlezna u pětadvacetileté ženy z Prahy. Ta se věnovala vrcholovému kolektivnímu sportu a zranění si měla přivodit při jednom ze sportovních utkání v Praze. Ve stejný den pak měla zahájit léčbu v soukromé ambulanci u sedmačtyřicetiletého lékaře na Žďársku,“ přiblížila mluvčí.
Oznámení s nepravdivými údaji a nepravdivými lékařskými zprávami o úrazu a léčení žena podala pojišťovně, ta ale zjistila, že sportovkyně s údajným zraněním sehrála minimálně čtyři vrcholové florbalové zápasy. Žďárští kriminalisté poté začali rozplétat nesrovnalosti, aby se jim podařilo zjistit, že popsaný úraz sportovkyně ve skutečnosti neutrpěla a oznámení o úrazu včetně lékařských zpráv předložila s cílem získat od pojišťovny peníze. „Pojišťovnou mělo být vyplaceno pojistné plnění ve výši téměř 17 tisíc korun a z důvodu trvalých následků po úrazu mělo být vyplaceno pojistné plnění ve výši téměř 190 tisíc korun. K výplatě nedošlo pro pochybnosti pojišťovny o legálnosti nároku obviněné,“ dodala mluvčí.