Rainbow page separator

Starostové sedmi sídel podepsali vznik Koruny Vysočiny

Sobota, 5. Září 2015

Koruna Vysočiny - založení

Bystřice nad Pernštejnem / Starostové Bystřice nad Pernštejnem, Žďáru nad Sázavou, Nového Města na Moravě, Velkého Meziříčí, Velké Bíteše, Tišnova a Nedvědice se sešli v bystřickém centru Eden a podepsali Memorandum o společném rozvoji spolupráce a řízení strategie rozvoje cestovního ruchu. Jejich podpisy se staly součástí zakládající valné hromady spolku Koruna Vysočiny, který signatáři memoranda založili.
Nová turistická destinace podle svých zakladatelů bude moci díky komplexnější informovanosti a nabídce zajistit zájem návštěvníků o delší pobyt v regionu, což se zároveň odrazí na ekonomickém profitu celé lokality výrazněji, než jsou schopny regiony dosáhnout samostatnou nabídkou. Turisté budou chtít navštívit více cílů v okolí a přijedou tak na Vysočinu na delší dobu.
Každý ze zúčastněných regionů rovněž získal svůj propagační přídomek. Na Bystřicku jde především o nové bystřické centrum turistiky Eden (ráj Vysočiny), Novoměstsko je sportovním srdcem Vysočiny, Žďársko podle kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře zase hvězdou Vysočiny. Velkomeziříčsko je mostem Vysočiny – podle tamního dálničního mostu Vysočina, Tišnovsko na základě symbolu v podobě kláštera cisterciaček Porta coeli (Brána nebes) v Předklášteří u Tišnova nese přídomek brána Vysočiny, Velká Bíteš je krojovanou Vysočinou.