Vysočina, vysocina, aktuality, starosta, volby
Rainbow page separator

Starostové z Vysočiny chtějí ovlivnit příští volby

Čtvrtek, 24. Leden 2013

Vysočina / Starosta Křižánek na Novoměstsku Jan Sedláček se na ustavujícím sněmu stal předsedou politického hnutí Starostové pro občany. Místopředsedů je celkem pět – z každého okresu Kraje Vysočina jeden, přičemž žďárský okres zastupuje starosta Víru na Bystřicku Ladislav Stalmach.

Hnutí, které vzniklo loni krátce před krajskými volbami, i když neznámé, získalo v krajských volbách 4,5 procenta voličských hlasů. Do krajského zastupitelstva to nestačilo, avšak jenom těsně – hnutí Starostové pro občany se stalo prvním nepostupujícím subjektem, který se už mezi krajské zastupitele „nevešel“. Na to nyní hodlají zástupci hnutí navázat. „Svým způsobem to byl úspěch, protože v té době nás ještě v podstatě nikdo neznal, neměli jsme prostor pro nějakou kampaň,“ uvedl Jan Sedláček.

Jejich cílem je snaha dostat do vedení kraje nezávislé starosty z malých a středních obcí. A to proto, že nejsou na rozdíl od ostatních politiků odtržení od reality života v obcích, se kterou se dostávají do kontaktu neustále – každý den řeší konkrétní problémy občanů. Vědí, čím lidé žijí, co by si přáli i co jim přináší zbytečné potíže. „Hnutí v současné době podporuje šest desítek starostů z celé Vysočiny,“ uvedl Jan Sedláček s tím, že se budou snažit, aby se povědomí o nich a jejich cílech do dalších krajských voleb zvýšilo.