Rainbow page separator

Stezka kolem Konventského rybníka nebude hotová v termínu

Pondělí, 29. Listopad 2021

Žďár nad Sázavou / Problémy s termínem dokončení renovace naučné stezky kolem Konventského rybníka řeší žďárská radnice. Stezka měla být hotova nejpozději do závěru listopadu, což ale s největší pravděpodobností nebude. „Jsme z toho velice rozladěni, protože na naše upozorňování, že se práce prodlužují, což pozorujeme už od července nebo srpna, byly zpětné reakce ze strany dodavatele poněkud laxní. Vzniklá situace nás mrzí a budeme tlačit na to, aby stavba byla dokončena a předána co nejdříve a v odpovídající kvalitě,“ uvedl starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos s tím, že dodavatel stavby na základě smlouvy za každý den zpoždění zaplatí penále ve výši 5800 korun.
Revitalizace deset let staré naučné stezky, jejíž značná část vede podmáčeným terénem po povalových chodnících, začala na jaře. Původní dřevěné prvky z roku 2011 byly postupně demontovány a nahrazovány novými z odolnějších druhů dřeva, a to včetně úpravy okolního terénu. Někde došlo i k obnově základů stezky. Frekventovaná trasa, původně bezbariérová, byla v posledních letech ve špatném stavu, na čemž se podepsal také náročný podmáčený terén. Loni v červnu ji radnice po přívalovém dešti, jenž zcela poškodil statiku některých dřevěných chodníčků, nechala z bezpečnostních důvodů uzavřít.
Celková hodnota zakázky je vyčíslena na 6,5 milionu korun. Z toho činí uznatelné náklady vztahující se k dotační podpoře 5,7 milionu a dotace samotná představuje 4,8 milionu korun.