Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, defibrilátory, školení
Rainbow page separator

Strážníci se pravidelně školí k použití defibrilátorů

Neděle, 24. Únor 2013

Žďár nad Sázavou / Každého půl roku procházejí odborným školením příslušníci žďárské městské policie v souvislosti s obsluhou defibrilátorů, jež mají od loňského roku umístěny ve dvou služebních vozidlech. Pomocí elektrického výboje může tak proškolený člověk zachránit indisponované osobě život.

Dvě zařízení za celkem osmdesát tisíc korun město pro městskou policii obstaralo z výtěžku výherních hracích přístrojů, pořízení defibrilátorů pro strážníky doporučila i zdravotní komise.

Žďárští městští policisté je dosud nepoužili, avšak musejí být připraveni kdykoliv zasáhnout v případě ohrožení lidského života. V rámci města jsou totiž často právě oni prvními, kteří se k dopravní nehodě nebo bezvládně ležícímu člověku dostanou. Teprve potom se většinou volá záchranka a časová prodleva by se mohla stát postiženému osudná.

Lidé si navíc často myslí, že člověk ležící na ulici je opilý a chodí kolem něho bez povšimnutí. Avšak právě samotní strážníci z praxe vědí, že nezřídka je takový člověk zraněný, anebo má nějaké závažné zdravotní komplikace.