Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, pouť
Rainbow page separator

Svatojánská pouť potrvá až do neděle

Čtvrtek, 12. Květen 2011

Žďár nad Sázavou/ Zhruba osm desítek atrakcí rozmístěných kolem žďárského zimního stadionu a sportovní haly zahájilo svůj provoz již ve středu 11. května. Zatímco tento den museli ještě provozovatelé vozit návštěvníky bez hudebního doprovodu, od čtvrtka již mohou spustit i muziku. Produkci však musejí ukončit do půl deváté večer. Hlavní pouťový program vypukne jako obvykle v pátek odpoledne a večer, trvat by pak měl až do neděle 15. května. V pátek a v sobotu si mohou lidé na ozvučených atrakcích užívat kvůli nočnímu klidu přibližně od půl desáté večer, do půlnoci pak budou moci kolotoče, houpačky a další lákadla využívat bez zvuku. Výjimkou je neděle, tehdy mohou mít světští atrakce spuštěné do sedmi hodin večer s hudbou, bez muziky potom do deváté hodiny večerní.

Lidé, kteří se na pouť vypraví autem, musí pečlivě zvážit, kde zaparkují. V uličkách okolo středu všeho dění budou totiž rozmístěny dopravní značky zakazující stání nebo zastavení. Vedení města proto doporučuje zaparkovat vozy například na centrálním parkovišti u tržnice v ulici Neumannova nebo pod městským úřadem v Žižkově ulici.

Také rychlost bude v Dolní ulici ve směru k zámeckému areálu o pouti snížena, a to na třicet kilometrů v hodině. Na dodržování všech pravidel silničního provozu budou dohlížet žďárští policisté, kteří mají v průběhu Svatojánské pouti posílené hlídky. Spolupracovat s nimi budou také městští strážníci.