Rainbow page separator

Tranzitní doprava obejde křižovatku u Conventu v listopadu

Pátek, 9. Říjen 2015

Křižovatka Convent Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / V listopadu začnou jezdit auta po nové přeložce silnice I/19, která vytěsní z centra Žďáru část tranzitní dopravy. Nová komunikace bude dlouhá kolem půldruhého kilometru a poslouží jako první část městského obchvatu, po němž budou mířit auta mimo střed Žďáru ve směru na Brno a na Jihlavu. Podle ředitelky jihlavského pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Marie Tesařové má k otevření dojít 23. listopadu.
V té době bude hotová i část silnice, kterou financuje žďárská radnice a jež vznikla přestavbou místní komunikace v průmyslové zóně na silnici první třídy.
ŘSD nechává vybudovat bezmála devět set metrů nové silnice včetně navazujících křižovatek, což vyjde na devětačtyřicet milionů korun bez daně.
Žďárská radnice zase nechala zvýšit únosnost komunikace na úseku delším než šest set metrů, stavební práce vychází na 7,5 milionu korun bez DPH. Poté, co se tato původně místní komunikace stane silnicí první třídy a od města ji převezme stát, místní komunikací se naopak stane stávající „devatenáctka“ v úseku od mělkovické křižovatky ke Conventu.