Rainbow page separator

Tříkrálová sbírka na Žďársku i letos překonala rekord

Středa, 27. Leden 2016

Žďár nad Sázavou / Celkem 2 830 223 korun se podařilo letos devatenácti stovkám koledníků vybrat do 471 pokladniček při Tříkrálové sbírce ve žďárském okrese. Je to o 185 029 korun více než v roce loňském. „Výtěžek sbírky opět dokazuje, že se stále najde mnoho lidí ochotných pomoci tam, kde je třeba. Veliké díky za to,“ vyjádřila se ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou, která sbírku v okrese organizuje, Jana Zelená.
Při šestnácté sbírce přibyly další obce, počet kasiček byl v jejím průběhu navýšen o šestapadesát kusů oproti roku 2015. Nejvíce peněz bylo nashromážděno do pokladničky ve Velké Bíteši, a to 25 512 korun.
„Výtěžek Tříkrálové sbírky plánujeme prozatím ponechat především jako záchrannou rezervu pro udržení stávajících služeb v potřebném rozsahu. Letos dochází ke změnám financování sociálních služeb a není úplně jasné, jak se bude nový systém vyvíjet a zda se podaří zajistit dostatek financí na provoz našich zařízení. Proto vyčkáváme,“ sdělila Zelená.
Část peněz od dárců rovněž charita využije tam, kde jsou zdroje organizace omezené. Týká se to například aut pro terénní služby, pomocí nichž se pracovníci charity dopravují k uživatelům služeb. Menší částka poputuje i na podporu lidí v akutní nouzi či osob bez domova.