Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Tři králové, koncert
Rainbow page separator

Tříkrálová sbírka roku 2011 odstartovala koncertem

Úterý, 4. Leden 2011

Žďár nad Sázavou/V neděli 2. ledna 2011 byla zahájena Tříkrálová sbírka tradičním požehnáním, které udělil koledníkům z celé jižní Moravy a části Vysočiny brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle při slavnostní mši svaté v Brně na Petrově. Hned poté proběhla již tradiční soutěž o drobné ceny pro všechny koledníky brněnské diecéze. Příjemnou atmosféru doplňoval teplý čaj, svařené víno a drobné občerstvení.
OLYMPUS DIGITAL CAMERANásledně se koledníci přemístili do NOVÉ HUDEBNÍ SCÉNY MĚSTSKÉHO DIVADLA V BRNĚ, kde se konal IV. TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT, který byl vysílán v přímém přenosu na programu ČT 1. Mezi účinkující patřili: Miro Šmajda, Eva Pilarová, Laďa Kerndl, Tereza Kerndlová, Bob Fliedr a Bobci a skupina mako!mako. Celý program uváděli Martina Kociánová a Jan Čenský.

Autor:
Mgr. Michaela Mahlová, koordinátorka Tříkrálové sbírky pro region bývalého okresu Žďár nad Sázavou, mob.: 777 755 444

Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou ČR je největším dobrovolnickou akcí v ČR. Sbírky se účastní kolem padesáti tisíc koledníků, dobrovolníků a asistentů. Sbírka je osvědčena Magistrátem hl. města Prahy pro území celé České republiky dle zákona 117/2001 Sb. Sbírka se koná na území celé ČR každoročně od roku 2001 (v roce 2000 se konala pouze na Olomoucku).

Sbírku je možné podpořit také převodem na bankovní účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800, v.s. 6800, vedený u České spořitelny, nebo zasláním dárcovské SMS ve formě DMS KOLEDA na číslo 87 777 (Cena jedné DMS je 30 Kč, Charita obdrží 27 Kč).

Během předchozích ročníků sbírky přispěli lidé částkou převyšující pět set milionů korun, ze kterých byly podpořeny stovky záměrů po celé ČR i ve světě.

Novinkou Tříkrálové sbírky 2011 jsou vlastní stránky na síti Facebook. Podrobnější informace nawww.trikralovasbirka.cz.