Rainbow page separator

Turisté na Žďársku šli do Šiklandu, žďárského zámku a kostela

Středa, 26. Květen 2021

Žďársko / Tři turistické cíle ze žďárského okresu se objevily mezi deseti nejnavštěvovanějšími na Vysočině v roce 2020. Zjistila to česká centrála cestovního ruchu CzechTourism. „Sběr dat o návštěvnosti turistických cílů Kraje Vysočina pro něj zajišťoval Vysočina Tourism, nově ve spolupráci s destinačními společnostmi Koruna Vysočiny a Třebíčsko – moravská Vysočina,“ upřesnil ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.
Po vítězné jihlavské zoologické zahradě s téměř 222 tisíci návštěvníky (propad 36% oproti roku 2019) a tamním Vodním ráji (96,8 tisíce lidí – propad 41%) na třetím místě skončil Šikland ve Zvoli nad Pernštejnem. Tam loni zavítalo 56,3 tisíce lidí, nicméně vzhledem k vládním epidemiologickým opařením to bylo o třiadvacet procent méně než v roce 2019.
Turisty vyhledávaná místa na Žďársku obsadila ještě pátou a devátou příčku v krajském žebříčku oblíbenosti – páté místo zaujal žďárský zámek, kam se v roce 2010 zavítalo 44,9 tisíce lidí, a deváté pak poutní kostel svatého Jana Nepomuckého, památka UNESCO, na žďárské Zelené hoře s 24,9 tisíce návštěvníků. I tyto turistické cíle však loni utrpěly návštěvnický propad – u zámku byl čtyřiadvacetiprocentní a u poutního kostela šestadvacetiprocentní.