Rainbow page separator

Týden otevřených dveří do Srdíčka přilákal stovky návštěvníků

Středa, 23. Září 2015

Hudební a výtvarná dílnička Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / V týdnu od 14. do 18. září proběhl v Rodinném centru Srdíčko tradiční Týden otevřených dveří. Také letos byl jeho součástí projekt Srdíčko kulturní. Do programové nabídky centra přišlo nahlédnout téměř dvě stě zájemců. Zhruba stejný počet rodičů, dětí a prarodičů přilákaly doprovodné kulturní akce.

Dřevěné divadlo Jana Hrubce - Srdíčko Žďár nad SázavouSvé prostory otevírá RC Srdíčko každý rok v polovině září. Nabízí veřejnosti možnost nahlédnout do programů, které po celý rok připravuje. Cílovou skupinou návštěvníků centra jsou těhotné ženy, ženy po porodu, rodiče s dětmi, prarodiče s vnoučaty, děti předškolního věku i široká veřejnost.

„Letos nás v Týdnu otevřených dveří navštívilo zhruba o sto zájemců více než loni. Rodiče měli zájem hlavně o dopolední programy, které jim mohou pomoci trávit volný čas s jejich různě starými dětmi. Pro mnoho z nich je právě rodinné centrum jednou z mála možností, jak se dostat mezi lidi,“ říká vedoucí centra Kateřina Šalandová. Centrum je také mnohdy prvním místem, které vyhledají rodiče, kteří se do Žďáru či okolí třeba přestěhují za prací.

Zpestřením celého týdne byl projekt Srdíčko kulturní, který nabídl dětem i dospělým doprovodné kulturní akce. V pondělí to bylo Dřevěné divadlo Jana Hrubce, v úterý večer beseda pro veřejnost na téma Mužský a ženský jazyk v rodinném poli. Středeční odpoledne proběhlo v režii výživových poradkyní, které připravily hlavně pro maminky s dětmi workshop Svačinky nejen pro děti. „Vrcholem celého týdne byla velká bublinová show, kterou navštívila více než stovka rodičů, dětí a prarodičů,“ uzavírá vedoucí centra Kateřina Šalandová.

Bublinová show - SrdíčkoRodinné centrum Srdíčko provozuje ve Žďáře nad Sázavou sedmým rokem Kolpingovo dílo ČR. Centrum je členem Sítě mateřských center, která sdružuje rodinná a mateřská centra v celé České republice.

Akci podpořilo město Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina a KOUS Vysočina.