Rainbow page separator

Už 133 dětí a 122 rodičů na Žďársku podpořili Dobří andělé

Úterý, 2. Červenec 2019

Žďársko / Celkem 133 dětí a 122 rodičů z dvaašedesáti rodin na Žďársku podpořili Dobří andělé prostřednictvím nadace Dobrý anděl, která už téměř osm let podporuje rodiny s dětmi, v nichž se objevila rakovina nebo jiné vážné onemocnění. Pravidelnými finančními příspěvky jim pomáhají překlenout těžké životní období.
„Kromě výdajů spojených s léčbou či rehabilitací pacienta se rodiny snaží z příspěvků zmírnit dopad vážného onemocnění také na sourozence,“ přiblížila Šárka Procházková, ředitelka nadace, jejímž prostřednictvím dárci – Dobří andělé – podporují tisíce rodin po celé České republice. „I když peníze nikdy nevynahradí čas rodiče věnovaný dítěti, nemusí se například vzdát oblíbeného kroužku nebo mohou vyrazit s kamarády v létě na tábor či školní výlet,“ vysvětlila ředitelka s tím, že počet nových žádostí o pomoc stále roste. „Kromě rodin, v nichž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním, podporujeme každý měsíc také rodiny s dětmi s nejrůznějšími vážnými onemocněními či kombinovanými postiženími. Pomoc je v těchto případech dlouhodobá, často v řádu let,“ doplnila Šárka Procházková.
Každý dárce si může zvolit výši částky i frekvenci zasílání pomoci. Navíc má možnost si přečíst příběh konkrétní rodiny, které pomohl. „Stačí si na stránkách nadace Dobrý anděl vytvořit registraci a zaslat první příspěvek. Ve svém Andělském účtu pak každý dárce vidí informace o rodině,“ dodala Šárka Procházková.