Rainbow page separator

V dubnu v Novém Městě začnou stavět sportovní halu

Čtvrtek, 7. Březen 2019

Nové Město na Moravě / První dubnový den má podle plánu začít výstavba novoměstské sportovní haly. Ta bude vybudována na místě po objektu bývalého tělovýchovného střediska, jehož demolice byla započata už v loňském roce.
Nová sportovní hala vyjde na více než šestapadesát milionů korun – letos půjde o hrubou stavbu, příští rok o interiéry a rovněž i venkovní úpravy. Do konce letošního dubna by také měli Novoměstští vědět, zda byli úspěšní se svojí žádostí o více než třicet milionů dotačních korun z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Pokud ne, vezmou si na část nákladů potřebných na stavbu třicetimilionový úvěr, jako tomu bylo před několika lety v případě výstavby městských lázní. Ten byl nakonec splacen ještě o rok dříve, než město naplánovalo.
Hala se bude skládat z hrací plochy a zázemí a rovněž dvanáctimetrové horolezecké stěny, která byla do projektu zakomponována dodatečně. Chybět nebudou tribuny pro 130 diváků, sociální zařízení, kavárna i technické zázemí. Před halou navíc vznikne dvanáct parkovacích míst.