Rainbow page separator

V Hrnčířské ulici vznikne rodinná i bytová zástavba

Středa, 30. Září 2015

Klafar, Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / První zasíťované parcely pro domky si zájemci o výstavbu budou moci koupit koncem příštího roku. Žďárští radní rozhodli, že v připravované ulici Hrnčířská v lokalitě Klafar II vzniknou jak parcely pro rodinné domky, tak i pozemky pro bytovou výstavbu.
V původní studii z roku 2005 byla jedna strana budoucí Hrnčířské ulice určena pro výstavbu bytových domů a druhá pro stavbu rodinných domků. V minulém volebním období pak byla schválena taková úprava, že by se v ulici stavěly jen rodinné domky. To se nyní verdiktem žďárské rady změnilo. „Radní zvažovali zájem obyvatel, závazky města ke směnám pozemků i rozvojové možnosti pro případnou výstavbu bytovek a nakonec se rozhodli v tomto území připravit pozemky jak pro rodinnou individuální výstavbu, tak pro nízkopodlažní bytovou výstavbu,“ uvedl žďárský starosta Zdeněk Navrátil.
Aktuálně je větší zájem o pozemky pro rodinné domky, takže po prvních osmi parcelách, které budou k mání do konce příštího roku, se počítá i s dalšími. Ty budou v Hrnčířské ulici, která bude rovnoběžná se stávající ulicí Sázavskou, připraveny k prodeji do 1. srpna 2017. Přichystány by měly být i pozemky pro výstavbu bytových domů.
Na další etapu prodeje parcel pro rodinné domky si pak budou muset zájemci nějakou dobu počkat. Možnosti zasíťování dalších až padesáti pozemků se v lokalitě začnou řešit začátkem roku 2017.