Rainbow page separator

V krajské soutěži excelovali také fotografové ze Žďárska

Úterý, 22. srpna 2017

Žďársko / Šestadvacet autorů se utkalo ve fotografické soutěži Letní barokní Vysočina, kterou vyhlásila krajská organizace Vysočina Tourism. V kategorii Letní Vysočina se účastníci soutěže zaměřovali i na další oblíbená výletní místa Vysočiny, především přírodu. „S letní tematikou v podobě Malinské skály zvítězil Lubomír Dajč,“ sdělila Monika Brothánková za oddělení marketingu organizace Vysočina Tourism.
Lubomír Dajč	Malinská skálaZa vítěze kategorie s názvem Barokní Vysočina porota vybrala Daniela Novotného za fotku jezuitského kláštera s kostelem Jména Ježíš v Telči. Největší úspěch na facebooku získal snímek Zelené hory autora Stanislava Vybírala.
Žďárský poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře se objevil i na druhém a třetím místě kategorie Barokní Vysočina. Snímek, který skončil na stříbrné příčce, vyfotil žďárský fotograf Milan Šustr. Třetí místo v kategorii Barokní Vysočina patří fotce Zelené hory, jejímž autorem je Martin Drápalík z Nového Města na Moravě.
„Cílem soutěže bylo upozornit na krásná místa Vysočiny a získat neokoukané fotografie, které využijeme při propagaci turistických možností Vysočiny,“ doplnila Klára Čechová z Vysočina Tourism.