Rainbow page separator

V muzeu shánějí fotky z TOKOZu, oslaví sto let od vzniku

Neděle, 14. Červenec 2019

Žďár nad Sázavou / Výstavu ke stému výročí vzniku dnešního podniku TOKOZ, který oslaví v březnu příštího roku, připravují pracovníci žďárského regionálního muzea. Uskuteční se ve žďárském zámku.
„Obracíme se na veřejnost s prosbou o zapůjčení fotografií, dokumentů nebo trojrozměrných předmětů k této výstavě. Předměty budou samozřejmě po skončení výstavy vráceny. Fotografie a dokumenty vrátíme majitelům hned po jejich nascanování, ostatní předměty po skončení,“ uvedl Miloslav Lopaur z Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou.
Muzejníci současně žádají lidi, kteří by byli ochotni fotky na výstavu zapůjčit, aby nenabízeli pouze snímky týkající se výroby samotné. „Byli bychom rádi, když na fotografiích nebude zobrazena jen továrna a pracující zaměstnanci, ale také jejich rekreace, hudební zábavy, případně dětský pionýrský tábor. Výstava by měla být připomínkou těch, kteří tam pracovali nebo dosud pracují. Předem děkujeme za pomoc,“ dodal Miloslav Lopaur. Pracovníky muzea je možné kontaktovat prostřednictvím telefonního čísla 566 688 116, případně e-mailu miloslav.lopaur@zdarns.cz.