Rainbow page separator

V nemocnici se loni narodilo o sto dětí více než v roce 2017

Neděle, 6. Leden 2019

Nové Město na Moravě / Celkem 921 dětí se loni narodilo v novoměstské nemocnici, což je nejvíce od roku 1997.
„Po 21 letech jsme opět překročili hranici devíti set porodů. Oproti roku 2017 se narodilo o sto dětí více, což je o dvanáct procent více. Pro velké nemocnice to není nic neobvyklého, ale pro ty menší, jako je naše, to je opravdu hodně dětí,“ vyjádřil se primář gynekologicko-porodnického oddělení novoměstské nemocnice Jiří Hrdina.
V loňském roce v porodnici v Novém Městě rodilo dohromady 913 maminek. „V roce 2018 si pro narození svého dítěte naši nemocnici vybralo 913 maminek, přesně tolikrát se u nás rodilo. Na svět přišlo 921 dětí, z toho bylo devět dvojčat,“ upřesnila statistiku mluvčí nemocnice Tamara Pecková.
Značný nárůst počtu porodů zaevidovali v nemocnici již v polovině loňského roku a za prvních osm měsíců se tam narodilo o skoro devadesát dětí více než za stejné období v roce 2017. Nejvíce dětí přišlo na svět 7. a 8. srpna 2018, a to dohromady čtrnáct, přičemž jindy se v průměru narodí dvě až tři miminka denně. Nárůst počtu porodů je podle zaměstnanců nemocnice dám zejména tím, že v poslední době začaly novoměstskou nemocnici stále častěji vyhledávat nastávající maminky ze sousedních krajů, zejména ze Svitavska v Pardubickém kraji a Tišňovska v Jihomoravském kraji.