Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, diabetu, den, Světový
Rainbow page separator

V Novém Městě podpoří Světový den diabetu

Pondělí, 12. Listopad 2012

Nové Město na Moravě / 13. listopadu, v předvečer Světového dne diabetu, se v Novém Městě na Moravě uskuteční akce s názvem Pochod proti diabetu. Je určena pro všechny  zájemce, kteří se zajímají o osud lidí, již s touto nemocí bojují, případně sami trpí nějakou formou nechvalně známé cukrovky.

Zahájení Pochodu proti diabetu je naplánováno na 13. listopadu v 15 hodin u objektu Novoměstských sociálních služeb v ulici Žďárská. Trasa pochodu povede Radnickou ulicí směrem k Vratislavovu náměstí k budově radnice. Krátký symbolický pochod, který jeho účastníkům nezabere více jak půl hodiny, má veřejnost upozornit na diabetes, zdravotní nebezpečí, které s sebou tato civilizační choroba nese, a rovněž je podnítit k tomu, aby se sami více starali o své zdraví. A právě chůze je tím nejpřirozenějším způsobem pohybu. Novoměstský projekt Podpora zdraví a zdravého životního stylu, jehož je pochod součástí, byl finančně podpořen Krajem Vysočina. V rámci tohoto projektu se již v Novém Městě uskutečnily přednášky na téma diabetes.

Světový den diabetu byl vyhlášen 14. listopadu 1991. Tohoto dne se v roce 1891 narodil kanadský lékař Frederick Banting. Právě ten objevil léčebné účinky inzulinu, který produkuje slinivka břišní, a jenž může být použit při léčení cukrovky. Za tento objev získal Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu.