Rainbow page separator

V novoměstské nemocnici vystoupí ghanský taneční soubor

Úterý, 18. Červen 2019

Nové Město na Moravě / Soubor tradiční africké hudby a tance Ghana Dance Ensemble vystoupí v novoměstské nemocnici, a to 26. června v 15 hodin. „Fanoušci tance čtveřici muzikantů a tanečníků znají z mezinárodního festivalu současného tance KoresponDance, který se každoročně koná ve Žďáře,“ informovala mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.
„Soubor nabídne ukázku své tradiční hudby, součástí novoměstského představení bude také workshop, kde si bude moci vyzkoušet africký tanec úplně každý,“ přiblížila za organizátory žďárského KoresponDance produkční Eva Papánková.
Soubor do Čech přijíždí již počtvrté. „Tentokrát členové souboru připravují společně s francouzským choreografem Jeanem Gaudinem, kontratenoristou Sébastienem Fournierem a slavnou cembalistkou Barbarou Mariou Willi nové představení The Banquet, které v sobě kombinuje evropskou barokní hudbu a tradiční africké rytmy. Představení bude mít premiéru na festivalu KoresponDance ve Žďáře nad Sázavou 12. července, reprízu pak 14. července,“ popsala Eva Papánková.