Rainbow page separator

Vandalové táhnoucí v noci Žďárem poničili, na co přišli

Čtvrtek, 8. Duben 2021

Žďár nad Sázavou / Vandaly, kteří v noci z 1. na 2. dubna ve Žďáře poškodili dopravní značky, veřejnou zeleň a kontejner, hledají tamní strážníci. Škoda je podle předběžných odhadů vyšší než deset tisíc korun. Jelikož v inkriminovaných místech není nainstalovaný kamerový systém, nepodařilo se pachatele zachytit. Městští policisté proto prosí lidi, kteří bydlí u Kovářovy, případně v Komenského ulici, o pomoc.
Vandalové se pustili „do práce“ v Libušínské ulici. „Předpokládáme, že jich bylo více. Na mostě poškodili dodatkové tabulky u dopravní značky a v ulici Dr. Drože převrátili kontejner. Pak pokračovali ulicí Ke Klafárku, kde ze země vytrhli dopravní značku zákaz vjezdu, kterou hodili do kontejneru na sklo,“ uvedl vedoucí Městské policie ve Žďáře nad Sázavou Martin Kunc. Vandalové při svém tažení ulicemi Žďáru zničili také mladý stromek v Komenského ulici, načež ve stejné ulici vylomili další dopravní značku.
Žďárští strážníci aktuálně kontrolují záznamy kamerového systému. „Potřebovali bychom součinnost veřejnosti, takže pokud si lidé něčeho podezřelého všimli, mohou to sdělit buď nám na lince 156, případně polici České republiky na lince 158,“ doplnil Martin Kunc.