Rainbow page separator

Ve čtvrtek 8. listopadu se ve Žďáru studenti rozhodovali o volbě budoucího povolání

Středa, 28. Listopad 2018

Žďár nad Sázavou / Čtvrtý ročník Dne otevřených dveří žďárských firem byl opět v režii firem DEL, ENPEKA, HETTICH, PKS holding, TELEFLEX, TOKOZ, VAMAFIL a ZDAR.

Žďárské výrobní společnosti otevřely dveře studentům a za komentovaných prohlídek je nechaly nahlédnout do zákulisí vlastních provozů. Celkem bylo zrealizováno 45 exkurzí, kterých se díky osmi autobusům, určeným pro převoz mezi jednotlivými firmami, účastnilo více než 1100 studentů.

Obor své činnosti prezentovali významní žďárští zaměstnavatele také v rámci tradičního Festivalu vzdělávání v Domě kultury, kde studentům přiblížili možnosti dalšího studia s ohledem na uplatnění.

Součástí programu bylo rovněž vyhodnocení soutěže pro žáky základních, středních a vyšších odborných škol žďárského regionu.

Letos se soutěžního klání zúčastnilo 15 týmů, složených z 31 tříd, které usilovaly o výhru 15.000 Kč. O tom, že studenti přistoupili k soutěži opravdu aktivně a zodpovědně, svědčí kvalita obdržených projektů a finanční ohodnocení hned několik z nich.

Částku 75 000 Kč se totiž rozhodly zmíněné společnosti věnovat celkem pěti týmům, které porotu složenou ze zástupců firem zaujaly. Na atraktivní školní výlet dle vlastního výběru se tak mohou těšit studenti, kteří natočili například poutavá videa, vyrobili vlastní deskovou hru nebo o firmách a městu Žďár nad Sázavou vytvořili nové webové stránky.

I v příštím roce plánují firmy tímto způsobem podpořit a motivovat studenty v důležitosti jejich budoucího rozhodování.