Rainbow page separator

Ve sportovní zóně začnou stavět zázemí pro fotbal a tenis

Středa, 6. Červen 2018

Žďár nad Sázavou / Během června bude zahájena modernizace sportovní zóny na Bouchalkách, zhotovitelská firma ji provede za 35,4 milionu korun bez DPH. Dotace, kterou město na projekt získalo, činí patnáct milionů korun.
Sportovci výstavbou dostanou nové zázemí pro fotbal a tenis v místě původního objektu mezi kurty a fotbalovým hřištěm s umělým povrchem. Z jedné strany budovy je naplánováno zázemí pro fotbalisty a z druhé pro tenisty, kteří revitalizací získají i terasu s výhledem na kurty. Fotbalisté zase využijí šest nových kabin pro mládež a dorost včetně sociálního zařízení. Dojde rovněž k úpravě všech čtyř tenisových kurtů a položení pilířů, na něž bude nad dvěma kurty umístěna nafukovací tenisová hala.
Stavební práce potrvají deset měsíců, protože do původního výběrového řízení, kdy žďárská radnice požadovala zvládnout stavbu za pět měsíců, aby se už v kryté tenisové hale stihla odehrát letošní zimní sezona, se nikdo nepřihlásil. Po prodloužení termínu se nového konkurzu na zhotovitele zúčastnily tři stavební společnosti.
Fotbalisté se mohou ještě dříve těšit i na nový povrch hřiště s umělou trávou za 5,8 milionu korun, neboť stávajícímu končí platnost certifikátu. Tyto práce mají být hotovy koncem srpna.