Rainbow page separator

Ve Víru zprovoznili půjčovnu i testovací centrum horských kol

Sobota, 2. Červen 2018

Vír / Přírodní tratě, na kterých si mohou fanoušci cyklistiky vyzkoušet speciálně sestavená kola, jediná svého druhu v republice, se začátkem června zprovoznili ve Víru. Součástí projektu je také půjčovna a testovací centrum těchto kol Adrex Base Camp. Hlavní myšlenkou projektu je užít si pohyb v přírodě, ale zároveň ji neponičit, a proto jsou tratě navrženy šetrně a počet kol je striktně omezen. Aktivitu zaštiťuje iniciativa Údolí sportu, která se snaží propagovat sport a turistický ruch ve Víru a jeho okolí.
„Nabízíme unikátní kombinaci materiálů pro výrobu rámů – titan, ocel, dřevo, hliník a karbon – které v nejběžnějších velikostech M a L můžete vyzkoušet na kolech českých výrobců. Terény v okolí Víru si užijete s trail biky i gravely. V osazení je možné vyzkoušet méně obvyklé značky komponentů, ale i oblíbené „klasiky“. V nabídce je mnoho typů nášlapných i platformových pedálů,“ vyjádřil se zakladatel projektu David Matuška.
Nově otevřený Adrex Base Camp, kde si je možné zapůjčit i horolezecké sety a vypravit se tak rovněž na vírské ferraty, bude návštěvníkům sloužit nejen jako půjčovna sportovního vybavení, ale také jako informační centrum, kde se dozví, co všechno mohou v okolí podniknout.