Rainbow page separator

Ve Vysočina Areně padly čtyři české „traktorové“ rekordy

Neděle, 22. Září 2019

Nové Město na Moravě / Čtyři české rekordy vznikly v novoměstské Vysočina Areně při druhém ročníku výstavy zemědělských strojů a prezentační přehlídky odborných škol Kraje Vysočina s názvem Vysočina Zetor Show.
„Celkem 237 traktorů značky Zetor na jednom místě viděly během celodenního programu téměř dva tisíce lidí. Účast překonala naše očekávání, navíc díky programu a důslednému propojení praxe a škol jsme oslovili násobně více návštěvníků,“ uvedl Milan Hájek ze společnosti Moreau Agri Vysočina, která byla společně s Krajem Vysočina a firmou Zetor Tractors hlavními organizátory jedné z největších zemědělských akcí letošního roku na Vysočině.
Kromě 237 zetorů na jednom místě (předešlý oficiální rekord byl 103), vznikla i nejdelší řada traktorů bez rozlišení značky na jednom místě, nejdelší jedoucí kolona traktorů a nejdelší jedoucí kolona traktorů jedné značky. Všechny čtyři rekordy budou zaneseny do České knihy rekordů, kterou spravuje agentura Dobrý den Pelhřimov, jejíž zástupci na vznik rekordů dohlíželi.