Rainbow page separator

Ve Vysočina Areně přibude stojan na dobíjení elektrokol

Středa, 3. Květen 2017

Nové Město na Moravě / Nový stojan na dobíjení celkem šesti elektrokol včetně kompresoru na konci května přibude v novoměstské Vysočina Areně. Souvisí to s projektem podpory ektromobility, na němž novoměstská radnice za podpory společnosti E.ON spolupracuje se Žďárem nad Sázavou a Bystřicí nad Pernštejnem.
Kromě stojanu na dobíjení elektrokol bude letos ve Vysočina Areně instalován ještě měřič využití singletracků. Podle novoměstského starosty Michala Šmardy se v tomto ohledu bude jednat jenom o orientační měření, neboť singletracky jsou rozptýlené a pro všechny by bylo měřičů potřeba daleko více. V každém případě novoměstské přírodní trasy o různé náročnosti ročně využívají desetitisíce cyklistů.
Do budoucna se chtějí v Novém Městě, ale nejenom tam, zaměřit na vznik půjčoven kol, aby nebylo nutné bicykl vracet v místě, kde si ho turista, který kupříkladu do regionu přijel vlakem, půjčil. „Člověk by si mohl například vypůjčit kolo ve Žďáře, projet se na něm po okrese a vrátit ho v Bystřici,“ uvedl Michal Šmarda.