Rainbow page separator

Ve Žďáře se tento měsíc sejdou lidé při sousedských setkáních

Čtvrtek, 5. Květen 2016

Základní škola Komenského 6 Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Tři sousedská setkání v průběhu května čekají obyvatele Žďáru. Pořádá je radnice v souvislosti s takzvaným participativním rozpočtem, při jehož zavádění spolupracuje s neziskovou organizací Agora CE. Žďárští zastupitelé již odsouhlasili částku ve výši 600 tisíc korun, o jejímž konkrétním využití rozhodnou obyvatelé Žďáru.
První sousedské setkání se bude konat 17. května od 18 hodin v základní škole Komenského 6 a je určeno především pro obyvatele čtvrtí Stalingrad, Klafar a přilehlého území.
Další setkání bude hostit škola ve Švermově ulici 24. května. Tam se sejdou hlavně lidé z Vodojemu a sídliště u průmyslovky. Třetí sousedské setkání je naplánované v „zámecké škole“ 31. května a vítaní budou zejména obyvatelé Vysočan a širšího okolí Zelené hory. „Při sousedských setkáních by se už lidé mohli bavit o jednotlivých projektech, rovněž by se tam upřesňovaly podmínky jejich podávání,“ uvedl starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil. Projekty týkající se konkrétního využití vyčleněných financí je možné podávat do 10. července, radnice na každý použije nejvíce 150 tisíc korun, takže mohou být realizovány minimálně čtyři. Projekty mají být vybrány do konce listopadu a poté zaneseny do rozpočtu Žďáru na rok 2017.