Rainbow page separator

Ve Žďáře skončilo Lepší místo, vedení města se zdálo drahé

Neděle, 13. Leden 2019

Žďár nad Sázavou / Své tipy a požadavky na nápravu různých nedostatků ve městě už nemohou prostřednictvím aplikace Lepší místo posílat obyvatelé žďárským úředníkům. Po třech letech provozu tato možnost ve Žďáře skončila. Důvodem je cena, neboť provozovatel služby městu oznámil ukončení fungování aplikace a nabídl přechod k aplikaci Mobilní rozhlas. Nové cenové podmínky byly pro město nepřijatelné, a proto se jeho vedení rozhodlo službu ukončit.
„Změna provozovatele služby a s tím spojený rapidní nárůst její ceny nás nutí dočasně opustit toto řešení. Zkušenosti využijeme následně v komplexním projektu Chytrý Žďár, jehož součástí bude nadále obdobná aplikace využívající chytrých telefonů,“ popsal starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.
Stávající dosud nevyřešené podněty obyvatel budou žďárští úředníci i nadále zpracovávat až do finálního výsledku, nové tipy však již přes Lepší místo není možné přidávat. Lidem tak zbývá dotazovna na žďárském webu, kde je ovšem omezena délka dotazu či námětu a nelze k nim přikládat přílohy, například fotografie dokumentující daný stav věci. „Vylepšení dotazovny o možnost připojení přílohy plánujeme v tomto roce,“ uvedl zástupce tajemníka městského úřadu Roman Krčil. Další aktuální možností komunikace jsou e-maily psané konkrétním odpovědným zaměstnancům úřadu.