Rainbow page separator

Ve Zlaté jeřabině bodovalo Nové Město i Jimramov

Pátek, 15. Květen 2015

Náměstí v Novém Městě na Moravě

Žďársko / Třetí místo v anketě Kraje Vysočina Zlatá jeřabina 2014 v kategorii Péče o kulturní památky získala obnova včetně zrestaurování interiéru domu U Salvátora v Novém Městě na Moravě. Soukromí vlastníci obnovili dům původně postavený v 16. století. Letos v něm bude otevřena galerie výtvarného umění a umělecká kavárna a objekt se stane dalším kulturním místem ve městě. S umístěním je spojena finanční odměna ve výši deset tisíc korun.
V druhé soutěžní kategorii, která nese název Kulturní aktivita, se mezi vítěze ze ždárského okresu dostala akce Otevřeno Jimramov 2014. Nekomerční multižánrový festival, který obsadil druhé místo, je zřejmě nejdelší nepřerušenou tradicí v Kraji Vysočina – v roce 2014 se uskutečnil už 25. ročník. Pořadatelem akce je Klub Sluníčko – Unijazz a s druhým místem v krajské soutěži souvisí i odměna ve výši dvacet tisíc korun.
Zlatá jeřabina je vyhlašována od roku 2005. Jde o anketu, ve které rozhoduje svými hlasy veřejnost. Ocenění nejlepším v anketě Zlatá jeřabina 2014 budou předána 28. května 2015 v Hotelu Zámek Valeč.