Rainbow page separator

Více než půl století starý pavilon dětského oddělení bourají

Pátek, 25. Srpen 2017

Nové Město na Moravě / Zdi nejstaršího pavilonu novoměstské nemocnice jdou postupně zásahem bouracích strojů k zemi. Staré dětské oddělení nahradí do konce příštího roku nová budova, náklady mají podle posledních informací přesáhnout sedmdesát milionů korun. „Budeme se snažit omezit provoz stavebních strojů v areálu nemocnice. Proto jsme nasměrovali stavební cesty mimo hlavní prostory,“ upřesnil technický náměstek zdravotnického zařízení Jiří Drdla. Pacientům a zaměstnancům se vedení nemocnice omlouvá za zvýšený hluk a prach v důsledku bourání.
Nová budova dětského pavilonu bude disponovat celkem 33 lůžky, z toho tři lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita se tak zvětší oproti stávajícímu dětskému oddělení o pět lůžek.
V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance i zázemí pro děti a rodinný doprovod, má splňovat veškeré současné požadavky kladené na poskytování zdravotních služeb. „Budova dětského oddělení je koncipovaná jako pasivní dům, takže očekáváme i mnohem úspornější provozní náklady, než tomu bylo doposud,“ dodal Drdla.