Rainbow page separator

Vítěz propachtování rehabilitace smlouvu nepodepíše

Pondělí, 2. května 2022

Žďár nad Sázavou / Vítěz právě skončeného výběrového řízení na pacht rehabilitace v poliklinice – pardubická společnost Fyziocentrum Baťa – přišel s dodatečnou smluvní podmínkou, kterou je zajištění vypsání pozice rehabilitačního lékaře. To se však žďárské radnici nezamlouvá. „Protože by to bylo v rozporu s původním projektem, se kterým společnost vyhrála výběrové řízení, a město navíc není schopno takovou věc smluvně zajistit, tento požadavek odmítlo. To vedlo dodavatele k rozhodnutí upustit od pachtu rehabilitace ve Žďáře,“ uvedla mluvčí žďárské radnice Blanka Sobolová.
Vítězná společnost tak smlouvu nepodepíše a město bude jednat s druhým v pořadí, což je firma FyzioZR, kde je jedním ze společníků žďárský ortoped a zastupitel Radek Černý.
Rehabilitace v poliklinice se zabývá ambulantní fyzioterapií ve smyslu léčby akutních i chronických potíží pohybového aparátu, poúrazových a pooperačních stavů, ale i prevence těchto obtíží. Služby využívají jak klienti zdravotních pojišťoven, tak samoplátci. Od nového provozovatele v posledních několika letech ztrátového provozu rehabilitace si město slibuje zlepšení situace a současně i zkvalitnění poskytovaných služeb. Jedná se v pořadí o druhý pacht v poliklinice – už dříve byla propachtována laboratoř klinické biochemie a hematologie, jež má nového provozovatele od loňského ledna.