Rainbow page separator

Vyhlášený měřínský Živý betlém letos o Štědrém dnu končí

Středa, 25. Září 2019

Měřín / Poslední ročník Živého betlému se letos o Štědrém dnu odehraje na prostranství za měřínským kostelem. Akce, na kterou se každým rokem do Měřína sjíždějí tisíce lidí, přičemž patří k největším svého druhu na Vysočině, tak po šestnácti sezonách skončí. Důvodem je zejména nedostatek času organizátorů podniku, který se v průběhu let rozrostl do rozměrů pro dobrovolnické pořadatele velmi náročných.
„Jak už to tak na světě bývá, něco končí, aby něco jiného mohlo začít. Věříme, že i v tomto případě tomu tak bude. Aby po nás zůstala alespoň nějaká památka, máme připravených několik tisíc přívěsků, které divákům při vstupu do areálu věnujeme,“ uvedla Tereza Motyčková z pořádajícího spolku Rybnikáři a přátelé. „První ztvárnění v roce 2003 bylo velmi prostinké, a tím vlastně i našemu srdci nejbližší, a proto jsme se rozhodli poslední ročník zpracovat velmi podobně, aby betlém skončil tak, jak začal. Scénu si letos asi právě z nostalgie postavíme úplně sami, a tak se je možné těšit na krásnou dřevěnou chýši s jesličkami, starodávné domečky, česká zvířátka a mnoho dalšího. Jako každý rok nebude chybět svařené víno, čaj a nějaká ta sladká dobrota k tomu,“ doplnila Tereza Motyčková.
Letošní první představení Živého betlému se uskuteční na tradičním místě za kostelem 24. prosince v 10 hodin a zcela poslední měřínskou hru o narození Ježíše Krista budou moci diváci sledovat o Štědrém večeru od půl deváté večer.