Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, nádraží, vlakové, oprava
Rainbow page separator

Výpravní budova vlakového nádraží má být opravena letos

Pondělí, 31. Leden 2011

Žďár nad Sázavou/ Ještě během letošního roku by měly být hotové všechny hlavní práce na rekonstrukci výpravní budovy vlakového nádraží ve Žďáře nad Sázavou. Přípravné práce už probíhají v těchto dnech, vytvářejí se hlavně náhradní prostory pro cestující. Hlavní rekonstrukce má ale začít v úterý 1. února. Pro veřejnost se v tuto dobu uzavře celá levá polovina nádražní haly, a to včetně jejího vchodu. Lidé tedy budou muset využívat pouze pravou půlku výpravní budovy, kde budou mít k dispozici pokladny, úschovnu i provizorní vestibul.
Rekonstrukce již bezmála pět desítek let staré budovy by měla skončit ještě v tomto roce, a to i přesto, že původně se s opravami mělo začít již loni. Nakonec ale bylo přihlédnuto k zajištění komfortu pro cestující v zimním období a začátek rekonstrukčních prací byl o pár měsíců odložen. Svoji roli ve zdržení sehrály také výpovědní lhůty nájemcům v komerčních prostorách nádražní haly.
Poté, co bude objekt zrekonstruován, v něm cestující najdou například moderní ČD centrum. Chybět nebude čekárna nebo komerční prostory. Opravami projde také restaurace ve výpravní budově. Náklady, na které by měla celá stavební akce vyjít, činí více než čtyřicet milionů korun. Většinu hradí České dráhy ze svých vlastních prostředků, pěti miliony korun se ale podílejí i sami Žďárští.