Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, doprava, nemocnice
Rainbow page separator

Z autobusového nádraží bude jezdit do nemocnice kyvadlová doprava

Sobota, 2. Únor 2013

Nové Město na Moravě / Bezplatná kyvadlová doprava bude po dobu trvání biatlonového mistrovství k dispozici pacientům, návštěvníkům i zaměstnancům novoměstské nemocnice.Minibusy budou jezdit z autobusového nádraží přímo do areálu nemocnice, zastávka bude umístěna na parkovišti pod kotelnou u spodní brány zdravotnického zařízení. „Kromě těchto spojů mohou samozřejmě pacienti i zaměstnanci využít bezplatné dopravy, kterou zajistili pro sportovní fanoušky organizátoři mistrovství světa v biatlonu,“ informoval mluvčí novoměstské nemocnice Roman Kratochvíl. Dopravní situaci budou v okolí nemocnice řídit policisté a organizátoři šampionátu.

Vjezd do zdravotnického zařízení bude podle slov mluvčího fungovat jako dosud. „První půlhodina parkování je zdarma, zbývající čas je zpoplatněn dvaceti korunami za každou započatou hodinu,“ upřesnil mluvčí.

Bezplatně zaparkovat osobní automobil je už ale nyní možné na novém parkovišti ve spodní části nemocnice, a to až do 18. února. Poté bude parkování zpoplatněno i tam.

Po dobu mistrovství bude totiž pro veřejnost uzavřeno bezplatné parkoviště před hlavním vjezdem do nemocnice, protože poslouží jako točna pro autobusovou kyvadlovou dopravu fanoušků biatlonu do sportovního areálu a zpět.

Kyvadlová doprava