Rainbow page separator

Žákyně oboru interiérová a aranžérská tvorba vybojovaly zlato

Neděle, 6. Leden 2019

Žďár nad Sázavou Ve dnech 8. – 9. 11. 2018 se budoucí aranžérky ze žďárské střední školy obchodní a služeb SČMSD zúčastnily mistrovství republiky aranžérů AR JUNIOR na výstavišti v Českých Budějovicích.

Přímo na místě soutěžilo šest studentek, ale celkově se zúčastnilo deset děvčat, některé ve více disciplínách. Práce s počítačovou grafikou jsme připravovaly ve škole a hotové plakáty a diplomy vezly s sebou porotě k posouzení. Dále se soutěžilo v aranžování výkladní skříně na téma ,,Hrajeme si každý den“, úpravě stolu pro dvě osoby s tématem ,,Čas na kávu“, dárkovém balení s tematikou ,,Vánoce“, špendlení na figurínu na téma ,,Inspirace První republikou“, špendlení na živý model na téma ,,Róba na červený koberec“, kresbě zátiší a ručně psaném písmu. Soutěže v těchto disciplínách probíhaly přímo na místě pod pečlivým dohledem poroty. První den jsme začínaly slavnostním zahájením a pak nastalo samotné soutěžní klání, které trvalo do pozdních odpoledních hodin.

I druhý den byl velmi náročný. Dokončovala se výkladní skříň, jejíž vytvoření bylo povinné pro všechny školy a současně probíhalo špendlení na živý model. Soutěž pak byla ukončena přehlídkou všech modelů na molu a my si chvílemi připadaly jako princezny.

Atmosféra během obou dnů byla úžasná a konkurence veliká, oba dny byly plné zážitků, inspirace a napětí, a také očekávání. Hodiny a hodiny příprav se měly zúročit a nám se v hlavách honily myšlenky, jak naše úsilí dopadne.

Pak nastal dlouho očekávaný okamžik a bylo jasno. Krásné 3. místo Elišky Molkové (žákyně 2. ročníku) ve špendlení na figurínu a vynikající 1. místo Nikoly Řezničkové (žákyně 1. ročníku) v dárkovém balení. Úspěchy, které předčily naše očekávání. ,,Strašně se mi klepaly ruce, když soutěž začala,“ svěřila se Nikola, ,,nervózní jsem byla až do konce, ale při vyhlášení jsem měla obrovskou radost a nevěřila tomu, že jsem nejlepší ze čtrnácti soutěžících.“ Odjížděly jsme s úsměvem na tváři a doufáme, že příští rok to bude ještě o něco lepší. Na soutěži se nám moc líbilo a získaly jsme řadu zkušeností, které zúročíme v dalším studiu.

Žákyně 1. a 2. ročníku oboru interiérová a aranžérská tvorba
Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o.

Foto: Bc. Růžena Krejčová