Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, tablety, nemocnice
Rainbow page separator

Zapůjčení tabletu v nemocnici stojí padesát korun denně

Čtvrtek, 17. Leden 2013

Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Od začátku týdne si mohou hospitalizovaní pacienti novoměstské nemocnice na lůžko zapůjčit tablet – malý počítač s dotykovou obrazovkou. V případě zájmu je možné o přístroj požádat sestru na oddělení, kde leží, poplatek za jeden den zapůjčení je padesát korun. V novoměstské nemocnici je jich k dispozici celkem patnáct. Informace o nové službě pro pacienty zdravotnického zařízení jsou v podobě letáčků také na recepci v chirurgickém pavilonu, uvádějí je i webové stránky nemocnice.

Pacient při převzetí tabletu podepíše smlouvu o zapůjčení, kde je zaneseno i ustanovení o náhradě škody, pokud by technické zařízení poškodil.

Bezdrátové připojení zůstává v nemocnici i nadále bezplatné, takže pokud si pacient přinese vlastní tablet nebo notebook, nemusí nic doplácet. Součástí krajské dotace, díky které byly zakoupeny tablety do všech krajských nemocnic, se staly i finance na dobudování bezdrátového wi-fi připojení po celém zařízení, tedy nejenom na odděleních, ale i ve všech ambulancích a čekárnách.