jízdní řád
Rainbow page separator

ZDAR se změnou jízdních řádů posílil autobusové spoje

Pondělí, 22. Prosinec 2014

Žďársko / Nové spoje na autobusových linkách od 14. prosince zavedla žďárská přepravní společnost ZDAR. Cestujícím do Pardubic slouží nové spojení ze Žďáru, kdy každý pracovní den jede v 13.45 hodin autobus přes Ždírec nad Doubravou do Pardubic a zpět z Pardubic do Žďáru se vrací v 16.05 hodin.
Další spoj jede v neděli v 17 hodin ze Svratky. I ten míří ve školním roce do Pardubic, a to přes Hlinsko a Trhovou Kamenici. Každý pracovní den odjíždí další autobus ze Žďáru do Jihlavy v 11.15 hodin a zpět z Jihlavy se vrací v 13.10 hodin.
Rozšířeno bylo rovněž ranní spojení mezi Novým Městem a Bystřicí; z Města autobus vyráží v 8.40 hodin. Nový spoj v Novém Městě každý pracovní den navazuje na autobus od Žďáru s odjezdem v 8.20 hodin. Na této lince přepravní společnost nově nabízí cestujícím v průběhu školního roku také spoj z Bystřice do Nového Města s odjezdem v 9.05 hodin.
Více možností autobusového spojení mají k dispozici i žáci novoměstských škol, kteří jezdí domů směrem na Řečici a Radešínskou Svratku, a to prostřednictvím autobusů s odjezdem ve 14.05 hodin přes Řečici a Jámy do Žďáru nad Sázavou a v opačném směru ve 13.55 hodin. V Řečici mohou lidé přestoupit do autobusu z opačného směru a využít jej pro cestu do Radešínské Svratky.