Rainbow page separator

Žďárskou Seniorskou obálku budou dotovat Interflex a SATT

Pátek, 24. Duben 2020

Žďár nad Sázavou / Asi patnáct stovek obalů na takzvané Seniorské obálky nakoupí žďárská radnice za finanční dary, které městu věnovaly místní společnosti SATT a Interflex. Každá z nich dala po dvaceti tisících. Obálky i obaly budou dostupné v informační kanceláři úřadu a v Senior pointu v poliklinice. Formulář město zveřejnilo také v dubnovém zpravodaji.
„Jsem moc rád, že žďárské firmy pokryjí náklady na projekt, který ve finále může zachránit život nejen seniorům, ale může být vodítkem pro zdravotníky a sociální pracovníky ve stanovení správného postupu při náhlém ošetření,“ uvedl žďárský místostarosta Josef Klement.
Při projektu Seniorská obálka se vedení Žďáru inspirovalo v krajích, kde již tato věc funguje. Obálka obsahuje formulář, kde jsou uvedeny základní informace o jejím držiteli, a to včetně chorob, s nimiž se léčí, ale i medikamentů, které pravidelně užívá. Musí být hlavně dobře dostupná a na první pohled viditelná pro případ, že seniora či chronicky nemocného postihne náhlá nevolnost a budou k němu přivoláni záchranáři. Ti se pak mohou díky informacím v obálce, hlavně pokud nemocný není při selhání schopen komunikovat, rychleji zorientovat ohledně důvodu kolapsu.