Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Pilák, Pilská nádrž
Rainbow page separator

Žďárští chtějí začít upravovat Pilák ještě letos

Úterý, 23. července 2013

pilska-nadrzŽďár nad Sázavou / Ještě v letošním roce se chtějí zástupci žďárské radnice pustit do modernizace pláže u Pilské nádrže a jejího nejbližšího okolí. Na moderní areál pro trávení volného času dostali evropskou dotaci ve výši 23 milionů korun. Podle žďárského místostarosty Ladislava Bárty není nutné dále čekat, protože letošní letní sezona u Pilské nádrže je i tak částečně omezena rekonstrukcí hráze rybníka a s tím spojeným snížením vodní hladiny.

U Pilské nádrže má v rámci přestavby vzniknout zázemí pro občerstvení, hřiště na plážový volejbal, discgolf, minigolf, víceúčelové hřiště s umělým povrchem, dětské hřiště, stoly na ping-pong, lanová dráha, sprchy, převlékárny či půjčovna loděk. Druhá část evropskými penězi podpořeného projektu pak zahrnuje vybudování cesty pro pěší ze severozápadní strany Zelené hory k lepšímu přístupu k památce UNESCO.

Žďárští chtějí, aby vyhodnocení nabídek na dodavatele stavby bylo co možná nejrychlejší. Kvůli schválení výsledků může být svolána mimořádná rada města, aby mohly začít běžet lhůty na případná odvolaní účastníků výběrového řízení.